herečka

Bára Skočdopolová

Barbora (Popelková) Skočdopolová se narodila v Praze. Po studiu na Akademickém gymnáziu s dvojjazyčným česko-francouzským zaměřením vystudovala herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU v ročníku Jana Schmida. Od dětství zpívala a tancovala, Českou republiku několikrát reprezentovala na světových soutěžích v akrobatickém rokenrolu.

Už během studií hostovala v Ypsilonce. Hrála např. v inscenacích Nadsamec Jarry (Ellen Elsonová), Vdovou proti své vůli (Cecílie), Z jejího života (Soudružka), Kam vítr tam pláž, V sedmém pádu, Prodaná nevěsta (Vendulka), Faust a Markétka (Pauline Viardotová), TGM aneb Masaryk mezi minulostí a dneškem (Olga).

V současné době účinkuje např. v inscenacích Rusalka nejen podle Dvořáka (Rusalka), Babička se vrací (Komtesa Hortensie) Vratká prkna (Herečka 2 – Liduška), Proměna aneb Řehoř už toho má dost (Příbuzná), Swing se vrací neboli O štěstí (Rebeka), Varieté Freda A. aneb Chytání větru (Mladá Ginger), Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně Pocta Jaroslavu Ježkovi (Isabel, v alternaci s Kamilou Frumertovou Kikinčukovou), Utíkejte, slečno Nituš! (Herečka Sylvie), Spálená 16 (Hana Kvapilová, Sofie Podlipská), Sen noci svatojánské, jak se nám zdá (Helena), Let do nebe aneb Fata morgana a Černá voda.

Ypsilonka se ptá: Tentokrát Barbory Skočdopolové

▶️ PODCAST(Y) jsou vám k dispozici ZDE a na aplikacích Spotify, Apple Podcasts a Google Podcasts.