I sny mají své hranice. Roland Schimmelpfennig Divadlo Termíny a vstupenky

Když prší, tak provazce vody strhávají do kanalizace nánosy minulosti. Černá voda se valí a v ní jsou vzpomínky, na to, co bylo, na možnosti, které se nestaly, na budoucnost, která se nenaplnila.
Když černou hladinu vody na prázdném koupališti prorazí mladé tělo, zůstanou všechny spory a hádky nad hladinou. Dvě nesourodé skupiny mladých lidí, které se jedné letní noci vkradly na bazén, teď mají jedinečnou možnost zjistit, jestli jsou jejich osudy pevně dané, nebo spíš tekutě proměnlivé.
Během jednoho deštivého večera se vynoří vzpomínky na letní noc před dvaceti lety, na to co přinesla a co mohla přinést. Voda proudí kolem, neuchopitelná přírodní síla dávající život i strhávající do neproniknutelných hlubin.

Hra Rolanda Schimmelpfenniga, jednoho z nejvýraznějších německých dramatiků své generace, se odehrává ve dvou časových rovinách a proud poetického textu unáší diváky k vlastním vzpomínkám na události, které se mohly stát a nestaly.

RECENZE A OHLASY DIVÁKŮ

Když se zavře černá voda (Jana Machalická, Lidové noviny, 23. 6. 2023) (PDF)

Kdo čeří vodu (HelenaA, i-divadlo.cz, 24. 6. 2023)

„Přesto je Černá voda pro Ypsilonku správným krokem do neznáma – nebo spíš směrem k mladšímu divákovi. To, co v komediálním žánru zkouší s povídkovým koktejlem Charmse, Wernische a Goldflama v loňské novince Let do nebe doplňuje letos v dramatickém žánru právě Černá voda. Režijně nejodvážnější, tematicky aktuální, herecky vynikající. Pro podzimní sezónu rozhodně důležitý kus, který se vyplatí vidět.“ (HelenaA, i-divadlo.cz, 24. 6. 2023)


Audiopozvánka