Něco se chystá...

William Shakespeare

Sen noci svatojánské, jak se nám zdá

Sen noci svatojánské, jak se nám zdá

Prvním velkým titulem sezóny 2021/22 bude Shakespearův Sen noci svatojánské, který uvedeme pod názvem Sen noci svatojánské, jak se nám zdá. Půjde o celosouborovou inscenaci, v pojetí lapidárním a rozvětveném zároveň. V našem zájmu je uskutečnit skelet příběhu s použitím třeba i vícero překladů, včetně materiálu, k nimž tato komedie snu inspirovala. Vytvořit svérázný Sen noci svatojánské v kostce. Divadelní dekonstrukce. Radost ze hry.

Režie: Martin Tichý
Výprava: Ondřej Zicha
Hudba: Dominik Renč
Projekce: Erik Bartoš
Pohybová spolupráce: Barbora Skočdopolová
Dramaturgická spolupráce: Jaroslav Etlík
Premiéry: 3. a 5. prosince 2021


Jan Schmid

Rose-Marie aneb Jak neznáme Frimla

Alfons Mucha: Rudolf Friml

Jako hlavní titul sezóny 2021/22 plánujeme inscenaci o skladateli a virtuózním klavíristovi Rudolfu Frimlovi, jehož světový význam není u nás stále doceněn. Připomínat a objevovat budeme jeho dětství, jinošství a umělecké začátky jak v Praze, tak poté i ve světě, když v Evropě a také v Americe doprovázel světově známého houslového virtuóza Jana Kubelíka. A odhalovány budou i další zapomenuté události Frimlovy doby i jeho života.

Osou představení bude Frimlova proslulá opereta ROSE-MARIE s podtitulem Jak neznáme Frimla v kompozici Jana Schmida, se soustředěním právě na Frimlovy pražské začátky, na jeho ranou vážnou tvorbu, dokonce i na samotnou Prahu té doby a možná i okolní svět, což vše bude asociativně do průběhu operety vstupovat. Samotná Rose-Marie by měla fungovat spíš jako atraktivní zážitkový skelet. Tím vším si zároveň připomeneme, že Rudolf Friml, původem český skladatel, je dnes považován za zakladatele amerického hudebního divadla.

Režie: Jan Schmid
Výprava: Ondřej Zicha
Hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek, Dominik Renč
Předpokládaná premiéra: na jaře roku 2022