Originální ypsilonská adaptace známé opery. Bedřich Smetana, Jan Schmid, Miroslav Kořínek Archiv

Kultovní ypsilonkovská inscenace. Jeníkův dobrý původ jako kapitál čili jak výhodně a včas prodat nevěstu a ještě se stát správcem. Všechno se sice trochu poplete, jelikož se hraje s Antonínem Dvořákem vpatách, ale nakonec to dopadne, jak má v Prodance být.

Recenze a ohlasy diváků

„Milé a vesele rozdováděné divadlo, přinášející radost divákům i svým hercům, taková je ypsilonská Prodaná. A to i přesto, že v prologu nám Lábusův pan Doucha (který kde se vzal tu se vzal z inscenace Mozart v Praze) dává svou nemotorností a zoufalými směšnosmutnými pohledy jasně najevo, abychom ani tentokrát opravdu nepočítali s kdovíjakým uměním. Místo naznačené pohromy zazní ve výtečném podání všech herců Ypsilonky spousta hudebních čísel z nejznámější české opery, seřazených do typicky ypsilonské koláže, přičemž nesvázanost interpretačního stylu dává úžasný prostor pro bláznivé hraní si ani ne tak na operu, jako s operou (…).“ (i-divadlo 28. 9. 1997)


„Letos jsem ve Vašem divadle byla poprvé a to na hře Prodaná nevěsta, aneb Pojď domů, ona brečí. Hra byla úžasná, herci skvělí (hlavně M. Eben, P. Vacek, J. Kretschmerová, J. Lábus a další). Všem moc doporučuji a děkuji Vám za skvělý zážitek. Na tuto hru se přijdu podívat určitě ještě jednou.“ (Lucie, 11/2005)


„Milé divadlo, dnes jsem byl na představení Prodaná nevěsta, nevím, jak nejlépe vyjádřit pocity toho krásného umu a radosti. I po skončení představení jsem byl obdařen radostí dvou spontánních dětí, kterým jste se určitě zapsali trvale do paměti. Divadlu přeji vše nejlepší.“ (Michal P., 21. 5. 2013)


„Perfektní, moje nejoblíbenější :-). Díky NEJEN Jirkovi Lábusovi za kvalitní dávku humoru (Praha stověžatá a Prodaná nevěsta).“ (Jana A., 7. prosince 2014)


Plakát k představení Prodaná nevěsta aneb Pojď domů, ona brečí

  • Úprava a režie: Jan Schmid
  • Dramaturgická spolupráce: Jaroslav Etlík a Zdeněk Hořínek
  • Hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek
  • Scéna: Miroslav Melena
  • Kostýmy: Šárka Havlíčková
  • Hrají: Marek Eben, Jaroslava Kretschmerová, Jiří Lábus, Jana Synková nebo Jiřina Vacková, Petr Vacek, Petr Vršek, Zuzana Měsíčková, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Martin Janouš, Jan Jiráň, Miroslav Kořínek, Daniel Šváb a Roman Mrázik
  • Premiéry: 6. a 7. června 1996
  • Délka představení: 1 hodina 50 minut
Divadlo YouTube