Podle příběhu z knihy Jana Wericha Fimfárum. Jan Werich Malá scéna

Komediální příběh z oblíbené knihy Jana Wericha Fimfárum o tom, jak si sedlák Čupera musel projít peklem při cestě za „nepitím“. A stálo to za to. Jak je ve Werichově díle zvykem, hrdinovu nápravu sledujeme s laskavým pohledem, nadhledem a smyslem pro humor. A hodně se při tom muzicíruje. „Kdo se umí smát sám sobě, má právo se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ (Jan Werich)

RECENZE a ohlasy diváků

„(…) V hlavní roli Čupery je výborný Miroslav Novotný, jeho ženu Julinku dobře ztvárnila Veronika Soumarová. Lenka Š. Loubalová se velmi dobře zhostila své dvojrole vypravěčky a hostinské. Pompadůrku skvěle zahrála Renata Rychlá. Své dvojrole velmi dobře zahráli i Kryštof Mende – Čert –1. Soused a Jan Bradáč – Eda Pamatovák a 2. Soused. (…). Hudba Jana Bradáče hezky podbarvuje celé představení. Povedené jsou i kostýmy a scéna Ondřeje Zichy. Výborná inscenace, která potěší svým laskavým pohledem a humorem nejen malé diváky, ale i jejich rodiče."
(Jaromír a Věra Hamplovi, Cysnews, 20. 12. 2022)

Režie: Jan Večeřa
Výprava: Ondřej Zicha
Hudba: Jan Bradáč
Hrají: Miroslav Novotný (Antonín Čupera), Veronika Soumarová (Julinka, jeho žena / Jeník, jeho syn), Lenka Š. Loubalová (Mojžíšová hostinská / Vypravěčka), Renata Rychlá (Pompadůrka), Kryštof Mende (Čert / 1. Soused), Jan Bradáč (Eda Pamatovák / 2. Soused)
Premiéra: 2. prosince 2022
Délka představení: 1 hodina 15 minut (bez pauzy)

Malá scéna