Swing je muzika, v níž se žije štěstí. Jan Schmid a kolektiv Divadlo

Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí – zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem a hlavně je v Ypsilonce jako doma… 

INSCENACE JE SOUČÁSTÍ HUDEBNĚ TANEČNÍHO TRIPTYCHU

Audioukázky

Audioukázky ze hry Swing se vrací neboli O štěstí
Pamatuj
Hřebík

Recenze a ohlasy diváků

„Celkově je to ovšem příjemná podívaná a poslouchaná. Z mladších z mého pohledu nejlépe pohybově cítí swing Jiřina Vacková jako drsná majitelka jazzového baru. Zajímavou image, využívající statusu hvězdy prezentuje Markéta Plánková vedle decentně elegantního Sinatry Jiřího Štědroně. Kamila Kikinčuková jako naivní blbá blondýna má dobře našlápnuto. Její hlas zní docela prvorepublikově. Z mužského souboru nejvíce zaujal dnes téměř nejdéle sloužící člen Ypsilonky Jan Jiráň se svým vzhledem bohémského profesora a zvláštním pojetím swingu na pomezí folku a klasiky.“ (Jana Soprová, Český rozhlas Vltava – Mozaika)


„(…) děkuji velmi za včerejší krásné, procítěné, šťastné, nadšené … představení Swing se vrací neboli O štěstí. To Štěstí v názvu představení je fakt trefné. Z představení jsem odcházela povznesená, uvolněná a zrelaxovaná, a v dobré náladě!!! (…)“ (Hana P., 17. května 2019)


Plakát k představení Swing se vrací neboli O štěstí

Divadlo Tisková zpráva YouTube