herec

Daniel Šváb

Daniel Šváb se narodil v Praze. Studium herectví na Katedře alternativního a loutkového divadla Damu v ročníku Jana Schmida dokončil v roce 1999. Již během studií hrál ve studentských inscenacích v rámci STUDIA Studia Ypsilon a zúčastnil se pod vedením Jana Schmida a Michala Schonberga česko-kanadského projektu Muž a žena.

Jeho první rolí v Ypsilonce byl záskok v inscenaci Prodaná nevěsta, kde převzal roli sedláka Míchy. V minulosti hrál např. v inscenacích Oprátka (Doktor), Tři mušketýři jdou (Ludvík XIII.), Amála a prasák (Svářeč Kirch, Vyšetřující Szilvássi), Kometa Hanzelínova (Augustin Berkovec), Nadsamec Jarry (William Elson, Apollinaire, Lugné-Poe), Putování slepého hada za pravdou (Mizeranděl), iJá, #jsi_user, Praha stověžatá (Kostlivec, Mydlář, Ferda Mravenec), TGM aneb Masaryk mezi minulostí a dneškem (Beneš), Faust a Markétka (Georges Bizet), Muž na větvi (Disident).

V současné době účinkuje v inscenacích Drama v kostce, pokus 2 (Herec, Režisér) a Proměna aneb Řehoř už toho má dost (Prokurista).