Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. Jiří Havelka a kolektiv Malá scéna Termíny a vstupenky

Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje.“ „Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?“ „Pokud jsou tam diváci, tak ano.“ „A co když tam je jen jeden divák?“ „Tak taky.“ „A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?“ „Tak to je chudák.“ „Takže diváci jsou chudáci?“ Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti.

Recenze a ohlasy diváků

„Neobyčejně nápaditá a do značné míry objevná inscenace. Divadlo, které se doslova zrodí z prázdného prostoru a banální výchozí situace přímo před očima diváků. Skvělá práce tvůrčího týmu s režisérem J. Havelkou v čele. Technicky na výborné úrovni (dekorace, zvuky, světlo), herecky dobré. Přestože inscenace ve velké míře stojí na divadelních teoriích, je přitažlivá i pro diváky, kterým teoretické teatrologické studie příliš neříkají. Je to především dobrá zábava a živé divadlo, které baví od začátku do konce.“ (Pavel Širmer, i-divadlo.cz 16. března 2011)


„Hra vás vtáhne do děje od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Vydařený kousek o pěti hercích, dveřích a kostce je autorským počinem Jiřího Havelky. Zábavné představení, které Vám představí abstraktní divadelní zákulisí. Nejen nápaditost, ale hlavně originalita činí z tohoto díla příjemně strávený čas.“ (Eva Síčová, topzine.cz 24. listopadu 2010)


Drama v Kostce: Pokus 2 – Mysterium skutečnosti. Včera viděno již po čtvrté a neustále je to jedno z nejlepších divadelních představení, jaké jsem kdy viděla. Vřele doporučuji.“ (Ivanka H., 29. září 2016)


„Po dlouhé době včera opět v Ypsilonce – tentokrát Drama v kostce 2. Vynikající, už dlouho jsem z divadla neodcházela tak nadšená. Díky hercům za jejich nasazení! Neuvěřitelné, co dokáží sehrát na tak malém prostoru v podstatě bez rekvizit. Je to tak dobré, že si ten zážitek v dubnu zopakuji i se synem :-).“ (Magdalena J., 11. března 2016)


Drama v kostce, pokus 2 – můj nejlepší divadelní zážitek! :-)“ (Anna V., 29. ledna 2014)


„Smíchy probrečenej večer na Drama v kostce 2, Malá scéna divadla Ypsilon. Převřele doporučujuuuuu:-))).“ (Irena Z., 8. listopadu 2017)


Plakát k představení Drama v kostce, pokus 2 – Mystérium skutečnosti

  • Režie: Jiří Havelka
  • Výprava: Vladimír Němeček
  • Kostýmy: Jana Smetanová
  • Dramaturgie: Ondřej Cihlář
  • Zvukový design: Petr Marek a Dominik Renč
  • Hrají: Petr Vršek, Jiřina Vacková, Daniel Šváb, Andrej Polák a Martin Bohadlo
  • Premiéra: 4. dubna 2008
  • Délka představení: 1 hodina 30 minut (bez pauzy)
Malá scéna YouTube