Naivní divadlo Liberec mimořádným hostem Studia Ypsilon. bratři Grimmové / Markéta Sýkorová / Iva Peřinová Malá scéna

V rámci Festiválku pro děti v Ypsilonce hostuje Naivní divadlo Liberec s inscenacemi Tři přadleny a Jak chodil Kuba za Markytou.

Každé představení má 25 minut a proběhnou za sebou s desetiminutovou pauzou, při které se děti i rodiče můžou těšit na kreativní dílničku s herečkou Veronikou Soumarovou.

Vhodné pro děti od tří let. Vstupenka platí na obě představení.

Tři přadleny

Žily byly v jednom domku jedna máma se svoji dcerou. Vlastně ony moc v jednom domku nežily, protože dívka byla tak neuvěřitelně líná, že ji máma neustále proháněla s koštětem nad hlavou kolem stavení, aby ji už konečně k nějaké práci přiměla. A právě v tu chvíli kolem náhodou jela královna z nedalekého zámku. Aby máma zamluvila, proč své dítě bije, řekla jí, že dcera je tak moc pracovitá, až ji musí takto od práce odhánět. Pořád by prý jen u kolovratu seděla a předla a předla a předla. K matčině smůle tato překotná výmluva královnu natolik zaujala, že si dívku hned odvedla na zámek. Zásoby královského lnu jsou totiž vskutku královské a navíc, co kdyby se z té sympatické pracovité dívenky vyklubala vhodná nevěsta pro prince?

Premiéra: 27. 11. 2010
Autor: bratři Grimmové, Markéta Sýkorová
Režie: Zdeněk Peřina
Výprava: Jaroslav Doležal
Hudba: Miroslav Ošanec
Hraje: Markéta Sýkorová

Jak chodil Kuba za Markytou

Legendární one-woman show pro nejmenší děti. Herečka Markéta Sýkorová předvádí v osobitém pojetí pomocí několika loutek směšné konání hloupého Kuby. Ten se sice snaží jednat tak, jak mu máma poradila, ale vždycky to nějak pomotá. Kuba se má oženit s Markytou, má ji přinést dárek, špatně však pochopí matčinu radu a provede nějakou hloupost. Tím vzniká řetězec rad a jejich nesmyslného plnění, které je dětem k smíchu, protože i každé malé dítě je chytřejší než náš hloupý Kuba.

Premiéra: 24. 4. 2010
Autor: bratři Grimmové, Iva Peřinová
Režie: Pavel Kalfus
Výprava: Jaroslav Doležal
Hudba: Martin Veselý
Hraje: Markéta Sýkorová