KŘTILI JSME KNIHU PETRA KOURY

Rádi oznamujeme, že ve čtvrtek 2. března v 17 hodin se na Malé scéně Studia Ypsilon uskutečnil křest knihy Vladislav Vančura a nacismus, to jsou hluboké protiklady od Petra Koury. Kmotry publikace se stali režisér a ředitel Studia Ypsilon profesor Jan Schmid a spisovatel a diplomat Marek Toman. Prezentaci pozoruhodné knihy doprovodila dramatizace ukázek z děl Vladislava Vančury v podání herců Studia Ypsilon, dále vzájemná rozprava a autogramiáda autora.

Kourova literárněhistorická esej má ambici představit spisovatele, básníka a filmaře Vladislava Vančuru nejen jako umělce, ale i jako občansky angažovaného člověka, oběť nacismu a posléze i postavu zneužívanou komunistickým režimem. Jde o zásadní příspěvek k Vančurově biografii.

Autor knihu věnoval Studiu Ypsilon.

„Tuto knihu bych chtěl věnovat mým přátelům ze Studia Ypsilon. Díky nim jsem se v posledních letech mohl přiblížit světu divadla. Jsem jim vděčný, že s nimi mohu vystupovat v inscenaci Jana Schmida Spálená 16 a divákům mimo jiné vyprávět o tragickém konci Vladislava Vančury. Díky nim jsem pochopil, jak fascinující může být svět prken, která znamenají svět. A to i přesto, že někdy mohou být pěkně vratká. To jsou rány, to jsou rány!“