Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života. Jan Schmid Divadlo

Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života. Jeden velký trapas, v němž se sejdou lidé, které doba shodou okolností postavila proti sobě, takže jsme svědky různě obrácené logiky. Je to příběh dvou rodin, který se proplete a řeší se groteskně nesmyslným nápadem. Jenomže ono je vždycky všechno trochu jinak a blbost se stěhuje… a jak to tradičně v Ypsilonce bývá, hodně se muzicíruje a zpívá.

Recenze a ohlasy diváků

„Schmidova autorská inscenace nabízí lehce nostalgický obrázek, pepřený gagy i písničkami. (…) Nejpřesvědčivější kvalitou Schmidovy inscenace jsou ovšem herecké výkony, nenápadné, uvolněné a přirozené. Lábusova drastická komika je značně ztlumena, má tentokrát ráz spíš posmutnělý, také výrazový arzenál Jany Synkové se v drobných hysterických momentech její postavy pootevře jen chvílemi. Jemnými tahy kreslí své chlapské figury Martin Dejdar s Oldřichem Navrátilem.“ (Jan Kerbr, Divadelní noviny 29. 5. 2013)


„První verze hry vznikla v roce 1991 a její příběh by byl tehdy o něco aktuálnější. Jenže Schmid nenapsal komunální satiru, i když se tak zpočátku může zdát. Na soužití před- a polistopadových majitelů ho zajímá, co to s aktéry dělá. A tak postupně zpod koberce vylézají kostlivci skrytí za milosrdnou tlustou čárou.“ (Radmila Hrdinová, Právo 29. 4. 2013)


Plakát k představení Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

Divadlo Tisková zpráva