Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života. Jan Schmid Divadlo Termíny a vstupenky

Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života. Jeden velký trapas, v němž se sejdou lidé, které doba shodou okolností postavila proti sobě, takže jsme svědky různě obrácené logiky. Je to příběh dvou rodin, který se proplete a řeší se groteskně nesmyslným nápadem. Jenomže ono je vždycky všechno trochu jinak a blbost se stěhuje… a jak to tradičně v Ypsilonce bývá, hodně se muzicíruje a zpívá.

Recenze a ohlasy diváků

„Schmidova autorská inscenace nabízí lehce nostalgický obrázek, pepřený gagy i písničkami. (…) Nejpřesvědčivější kvalitou Schmidovy inscenace jsou ovšem herecké výkony, nenápadné, uvolněné a přirozené. Lábusova drastická komika je značně ztlumena, má tentokrát ráz spíš posmutnělý, také výrazový arzenál Jany Synkové se v drobných hysterických momentech její postavy pootevře jen chvílemi. Jemnými tahy kreslí své chlapské figury Martin Dejdar s Oldřichem Navrátilem.“ (Jan Kerbr, Divadelní noviny 29. 5. 2013)


„První verze hry vznikla v roce 1991 a její příběh by byl tehdy o něco aktuálnější. Jenže Schmid nenapsal komunální satiru, i když se tak zpočátku může zdát. Na soužití před- a polistopadových majitelů ho zajímá, co to s aktéry dělá. A tak postupně zpod koberce vylézají kostlivci skrytí za milosrdnou tlustou čárou.“ (Radmila Hrdinová, Právo 29. 4. 2013)


Plakát k představení Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu

  • Režie: Jan Schmid
  • Výprava: Jaroslav Malina
  • Hudba a hudební adaptace:
    Miroslav Kořínek, Martin Bohadlo a Dominik Renč
  • Dramaturgie: Jaroslav Etlík
  • Účinkují: Martin Dejdar, Jana Synková nebo Lenka Loubalová, Jiří Lábus, Oldřich Navrátil, Renata Rychlá, Martin Bohadlo, Jiřina Vacková, Paulína Labudová nebo Máša Málková, Martin Janouš, Lilian Malkina a Dominik Renč
  • Premiéry: 26. a 28. dubna 2013
  • Délka představení: 2 hodiny 30 minut
Divadlo Tisková zpráva