HLAVA MEDÚZY slaví 400. reprízu a 30 let od premiéry
Už 30 let na jevišti a stále ve skvělé formě.
Kultovní inscenace Hlava Medúzy, která měla premiéru 2. února 1996, oslaví v úterý 21. dubna 2026 od 19:30 hodin svou jubilejní 400. reprízu.
Tato „nejveselejší hra o impotenci, jakou si lze představit“ si za dobu svého uvádění získala pevné místo v srdcích diváků. Nezapomenutelný výkon Jiřího Lábuse byl oceněn Cenou Thálie v roce 1997 a dodnes patří k vrcholům inscenace. Na jevišti Ypsilonky uvidíte Jiřího Lábuse, Jaroslavu Kretschmerovou, Petra Vacka, Martina Janouše a Miroslava Kořínka v režii Milana Lasici.
Příběh sleduje spisovatele, který ve snaze najít inspiraci pro nový erotický román nutí svou ženu k nevěře. Jak už to ale bývá, věci se začnou vyvíjet zcela nečekaně. Výsledkem je znamenitá groteskní komedie, která s nadsázkou paroduje divadelní žánry i spletité lidské vztahy – milostné trojúhelníky, čtyřúhelníky i další „úhelníky“ – to vše za doprovodu bebopové a swingové hudby.
Poslední vstupenky: ZDE