Studio Ypsilon Marginálie

Nápad uspořádat pro děti v Ypsilonce nově celý festiválek se radostně realizoval poslední červnové pondělí 27. 6. 2022.

Hravý konec školního roku si děti užily s Ypsilonkou v pondělí 27. 6. 2022 na Festiválku pro děti, určeném pro předškoláky a žáky prvního stupně základních škol.
Program byl lákavě poskládán ze tří divadelních představení, z domácích Hudbajek a Vosičky a hostujícího Lišáka Renarda, marionetového představení Naivního divadla Liberec o největším lupiči všech dob v režii Martina Tichého.

Součástí byly také zábavné pohybově taneční hrátky, vedené v pasáži divadla populárním tanečníkem a choreografem Janem Onderem. Nadšení dětí bylo nepřeslechnutelné, zvlášť pak také nad malým dárečkem, novými samolepkami Studia Ypsilon s motivy zvířátek, z nichž největší pozornost budilo asi to s nápisem „něco divného“.

Nápad uspořádat pro děti v Ypsilonce nově celý festiválek, osvětlil Jan Schmid také v krátké reportáži pro Prahu 1 online, mj. i jako přirozenou návaznost už na liberecké počátky Ypsilonu s kořeny zapuštěnými v loutkovém divadle: Dětmi se zabýváme od samého založení Studia Ypsilon, protože hrát pro děti znamená vědět, jací diváci k nám do divadla budou chodit příště. Na nich vidíme, co nás čeká v budoucnu. Upozornění na blížící se Festiválek přinesla také reportáž ve Zprávičkách na ČT Déčko 23. 6. 2022 (od 4 min. 18 s.)
Pozvány byly i vítězné dětské týmy 8. ročníku soutěže Srdce s láskou darované, které je Studio Ypsilon od počátku patronem.

Foto: Dušan Dostál