Svět knihy (na jevišti) 2015 / účast na mezinárodním veletrhu knih

Studio Ypsilon se letos opět účastní Mezinárodního veletrhu Svět knihy. Ve dnech 14. až 17. května mimo jiné představí široké veřejnosti knihu Cesta Ypsilon a připraví další program včetně autogramiády některých osobností. Další událostí konce letošní sezony bude premiéra Kafkovy Proměny v úpravě a režii Arnošta Goldflama (5. a 7. června).

Studio Ypsilon se i letos zapojí do dění kolem 21. mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy 2015. V loňském roce se návštěvníci mohli na výstavním stánku Ypsilonky potkat s Janem Schmidem, Markem Ebenem, Janem Jiráněm nebo Arnoštem Godlflamem. Do veletržního programu letos divadlo zařadilo představení knihy Cesta Ypsilon, edici nových knižních záložek, soutěž nebo autogramiádu některých známých osobností. Konkrétní jména a čas naleznou zájemci v online programu na stránkách veletrhu. Novinkou bylo pro divadlo zapojení do originální divadelní přehlídky Svět knihy na jevišti, která je součástí doprovodného programu. Ypsilonka v rámci přehlídky naplánovala dvě představení – Babička se vrací (24. dubna) a T. G. M. aneb Masaryk v kostce (27. května). Ten, kdo si pořídil vstupenky a půjde na tato představení, získal rovněž ke své vstupence jako bonus 50% slevový kupon ze vstupného na veletrh.

Z událostí konce sezony 2014/2015 bude následovat v pátek 5. června a v neděli 7. června od 19.30 hodin na Malé scéně premiéra inscenace Proměna aneb Řehoř už toho má dost. Kafkovu Proměnu upravil a režíruje Arnošt Goldflam, který se ke Kafkovi vrací různými cestami již po několikáté. „Tentokrát se k němu vracím více jako k inspiraci a on a jeho Proměna je pro mě spíš východisko – skoro bych řekl, k nové hře. Některé věci jsem přehodnotil, některé posunuly moje vnímání trochu jinam, a tak se budu snažit to téma inscenovat. Našel jsem v samotném materiálu, a v tom, co je kolem něj, víc snad i humoru a takové domácí hříčky. Pokusil jsem se vyřešit jinak i onu proměnu v toho symbolického brouka. Měla by vlastně vzniknout taková variace na Kafku, inspirace Kafkou k něčemu trošičku jinému,“ vysvětluje záměr Arnošt Goldflam. Další informace divadlo zveřejní s blížícím se datem premiéry, první reprízy uvede 11. a 22. června 2015.

Náhledy fotografií ze zkoušek Proměny

Náhledy fotografií ze zkoušek Proměny

Náhledy fotografií ze zkoušek Proměny