Studio Ypsilon odtajnilo ochutnávky z chystané novinky a vydává knihu

Studio Ypsilon připravuje na přelom roku hned dvě významné události. První se týká úspěšné novinky uplynulé sezony Sežeňte Mozarta! Ypsilonka před Vánoci spoluvydává knihu Sežeňte Mozarta! Dalším významným počinem je chystaná premiéra Swing se vrací neboli O štěstí, plánovaná na 15. a 17. ledna 2016.

K vydání knihy uspořádá ve spolupráci s knihkupectvím Neoluxor v pátek 11. prosince od 17.00 hodin autogramiádu v OC Quadrio. Ypsilonka oficiálně představí novou publikaci Sežeňte Mozarta! S fotografiemi Jiřího Kottase v pátek 11. prosince 2015 v 17.00 hodin v knihkupectví Neoluxor v OC Quadrio. Osobnostmi, které přijdou knihu představit a pokřtít, budou spoluautoři Jan Schmid a Jiří Kottas, dále někteří herci a herečky ze jmenovaného představení Jana Synková, Jan Jiráň, Petr Vršek, Pavel Nový a Kamila Kikinčuková. Součástí této příležitosti bude také autogramiáda.

Kniha obsahuje dvě části: první představuje text hry Jana Schmida Sežeňte Mozarta! nastudované v Ypsilonu v lednu 2015, druhou část tvoří rozsáhlý obrazový materiál (fotografie z této inscenace). Na fotografiích jsou také například ještě: Jiří Korn, Oldřich Navrátil, Roman Janál, Michaela Šrůmová, Renata Rychlá, Paulína Labudová, Mikuláš Čížek, Lenka Loubalová a další. Součástí knihy jsou také doplňující další texty a vložený kalendář na rok 2016 s daty narození osobností Ypsilonky. Kniha vychází v limitovaném nákladu a bude od poloviny prosince v omezeném počtu dostupná také v běžné distribuční síti.

Za knižní novinkou bude v lednu 2016 následovat novinka jevištní. V současné době Ypsilonka připravuje novou inscenaci s názvem Swing se vrací neboli O štěstí. Premiéry jsou plánovány na 15. a 17. ledna 2016. Bude se jednat o hudebně-komediální pozoruhodnosti hlavně, ale nejen, o štěstí. Třeba taky o lásce. Nastudované swingové melodie divadlo představí v hravém ypsilonském kabátě (hudební adaptace: Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Martin Bohadlo, Dominik Renč), kdy pro diváky, a tentokrát i posluchače, připraví organickou souhru ypsilonského muzicírování a koncertního swingu v podání známých osobností (hostem některých představení bude například Jiří Korn, jazzová zpěvačka Jitka Vrbová, Josef Zíma a další). Více informací divadlo přinese s blížícím se datem premiéry, nicméně už dnes odtajnilo na svých webových stránkách několik melodií z připravované inscenace.

Oficiální text inscenace

Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí – zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.

  • Autor a režie: Jan Schmid
  • Výprava: Jaroslav Malina
  • Hudba, hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Martin Bohadlo a Dominik Renč
  • Odborná spolupráce: Luboš (Bob) Zajíček
  • Pohybová spolupráce: Karel Basák
  • Obrazová spolupráce: Aleš Kisil
  • Choreografická spolupráce: Ivana Hannichová
  • Dramaturgie: Aleš Benda a Jaroslav Etlík
  • Hrají, zpívají a tančí: Martin Bohadlo, Mikuláš Čížek, Martin Janouš, Jan Jiráň, Kamila Kikinčuková, Paulína Labudová nebo Jana Šteflíčková, Markéta Častvaj Plánková, Dominik Renč, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jiří Štědroň, Daniel Šváb, Jiřina Vacková, Jan Noha, Jan Večeřa, P. Hasman a hosté (například Jiří Korn, Jitka Vrbová, Jitka Zelenková a další)
  • Předpokládané premiéry: 15. a 17. ledna 2016

Ypsilonka

foto © Vladimír Vimr