Noc divadel / celoevropský svátek divadel

Studio Ypsilon v rámci Noci divadel 2014 připraví oblíbené prohlídky zákulisí divadla. První zájemci projdou společně s herci z ypsilonského souboru zákulisní prostory v 18.00, poslední ve 21.00 hodin. Celý program skončí předběžně před 22. hodinou.

V Ypsilonce bude opět programová náplň odvozená od její tradiční metody improvizace. Návštěvníci se mohou těšit na spontánní zábavu, která vloni sklidila u příchozích kladné ohlasy. Divadlo v rámci večera odtajní nejen zákulisí, ale také střípky z připravovaných inscenací Zábava (Slawomir Možek, Braňo Holiček a kol. – premiéra 16. prosince 2014) a Sežeňte Mozarta! (Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Schmid – premiéry 18. a 19. ledna 2015).

Stěžejní náplní letošního ročníku Noc divadel budou prohlídky divadelních prostor, kam se běžně divák nedostane a současně originální hudební a jiné výstupy v tradici Večerů na přidanou. Vše se odehraje v rodinné atmosféře Ypsilonky, která od loňského roku připomíná 50 let od svého vzniku a od první premiéry (1963, 1964), a to vše s příznačnou myšlenkou, že Ypsilonka je místem „setkávání.“ V loňském ročníku byly velmi oblíbené společné fotky na jevišti se členy souboru.

Současně bude také možné v tento večer získat zvýhodněné vstupenky na vybraná listopadová představení a přednostně zakoupit vstupenky za plnou cenu na leden, a to například hned na první reprízy nové inscenace Sežeňte Mozarta! Prodej vstupenek jinak divadlo spouští až o týden déle, takže návštěvníci Noci divadel budou mít jistotu, že se na žádaná představení dostanou a současně si budou moci zvolit volná místa dle svého výběru.

Noc divadel / celoevropský svátek divadel