VÝSTAVA YPSILONKA! UŽ JEN DO 19. KVĚTNA

Milí diváci!

Pokud jste ještě nenavštívili výstavu YPSILONKA! v Galerii hlavního města Prahy v Domě fotografie v Revoluční 5, můžete tak učinit do 19. května. Otevřeno je denně kromě pondělí od 10 do 18 h, ve čtvrtek od 10 do 20 h.

„Rád bych upozornil, že výstava je nejen obrovskou příležitostí poznat šedesátiletí Ypsilonky. Řada divadelníků ví, jak těžké je vystavovat divadlo, ale v tomto prostoru se to fantasticky podařilo, včetně projekcí, obrovského množství plakátů a fotodokumentace. Když se rozhlédnete po obou patrech výstavy, tak vám samozřejmě neujde, že Jan Schmid udržel šedesát let svůj styl a vytvořil úplně samostatný divadelně výtvarný sloh, pro což nenacházím žádnou analogii. Liberec, kde Ypsilonka do roku 1978 působila, české kultuře dal dva velké fenomény, jednak Karla Hubáčka a jeho tým SIALu, a potom Jana Schmida a jeho Ypsilonku.“ (Jan Dvořák)

Zážitek z výstavy doporučujeme umocnit buď přímo v galerii anebo z pohodlí domova prozkoumáním interaktivní mapy k současnému kmenovému představení Spálená 16 a poslechem audioprůvodce, který nabízí celkem 83 hudebních a vzpomínkových zastavení.

Pro návštěvníky výstavy jsme připravili příjemný bonus, který obdrží při zakoupení vstupenky na výstavu. Přijďte a odneste si slevu ve výši 30% na dubnová a květnová představení!

Foto T. Souček