Vážení diváci!

V úterý 31. října od 19:30 se ve velkém sále Studia Ypsilon uskuteční Slavné narozeniny a my aneb Večerní jazz je lásky čas, první z řady oslavných představení a událostí, které divadlo pro tuto i příští sezonu chystá v rámci oslav svých šedesátin, jež vztahuje jednak k datu svého založení (1963), tak i k uvedení první premiéry, kterou byla autorská hra Jana Schmida Encyklopedické heslo XX. století (1964).

O mimořádném večeru Slavné narozeniny a my aneb Večerní jazz je lásky čas se nedávno vyjádřil zakladatel a dosavadní lídr Ypsilonky Jan Schmid v rozsáhlém rozhovoru pro MF Dnes: „Je pozváno mnoho hostů a bude to především o hudbě, která je s Ypsilonkou propojena všemi možnými způsoby od začátku. Půjde převážně o improvizovaný večer plný nejen jazzu, ale taky vážné hudby aj. Téma vzniklo už před lety, když jsme hostovali v USA a v Kanadě. Bylo to na výletě Ypsilonky lodí na Tisíc ostrovů na řece Sv. Vavřince v Kanadě. Zastavili jsme u jednoho z nich, kde stál letní dům Irvinga Berlina, před kterým jsme si všichni společně potichu zazpívali jeho Alexander's Ragtime Band. Tehdy se zrodil nápad věnovat jemu i dalším swingovým velikánům, jako byli Gershwin, Goodman, Crosby, Astaire, ale i jiným a i současným osobnostem v oboru někdy v květnu v Ypsilonce narozeninový jazzový večer… To jsme poprvé uskutečnili teprve vloni a pro velký úspěch zopakovali ještě dvakrát…“

V úterý 31. října se mimořádný večer odehraje už počtvrté, tentokrát především (ale nejen) jako parádní rozjezd oslav šedesátin Ypsilonky.

Rozjeďte to s námi jazzem!

Vaše Ypsilonka