Ypsilonka uvede derniéru inscenace Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety

Pražská Ypsilonka začne svůj program po Novém roce 9. ledna úspěšnou hořkou komedií Svatá rodina, následně uvede derniéru Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety, kterou navíc spojí s vernisáží výstavy plastiky „Ypsilonka“ Miroslava Mlynáře.

Ypsilonka po Nové roce chystá zajímavé odbočky od klasického programu, ve kterém mohou diváci najít úspěšné tituly jako Svatá rodina v hlavní roli s Janou Synkovou a dalšími skvělými herci (Lenka Termerová nebo Renata Rychlá, Martin Dejdar, Jiří Lábus, Jiří Schmitzer, Jan Jiráň, Miroslav Vladyka a další). Svatou rodinu uvede 9. ledna jako první představení v novém roce.

V následujícím týdnu přijde jedna ze slavnostních událostí prvního měsíce roku 2014, a sice derniéra „zkoušky na operetu“ Vinobraní v Ypsilonce aneb Dožínky operety v úterý 14. ledna v 19.30 hodin. Vinobraní mělo premiéru 25. února 2005, a na repertoáru by tak na konci února bylo devět let.

„Přesněji jde o zachycení zkoušky na operetu. K tomu nám vychází vstříc právě Nedbalovo Vinobraní, z něhož na jednu stranu vycházíme, ale kterého se na druhou stranu docela nedržíme a nadbíháme různým žánrovým odskokům na téma DOŽÍNKY OPERETY,“ uvedl v roce 2005 při uvedení inscenace Jan Schmid, ředitel Studia Ypsilon a dodal: „Chtěl bych, abych právě touto naší (jeho operetou) byl svěží tvůrčí duch Nedbalovy originální osobnosti a také něco bytostně hudebního, co člověka obšťastňuje a citově vyvažuje.“

Před představením navíc proběhne slavnostní vernisáž výstavy plastiky „Ypsilonka“ (níže na fotografii) akademického sochaře Miroslava Mlynáře. Plastika byla spolu s dalšími dvěma díly, která vytvořil v letošním roce, umístěna v domovské Galerii Epicure® v Karlíně, od ledna do června se pak přesune a bude zapůjčena do prostor Studia Ypsilon.

„I když se protentokrát loučíme s Vinobraním derniérou – poctou inscenaci, která byla uváděna téměř devět let. Současně jsme rádi, že můžeme slavnostní událost zdvojit, a to zahájením výstavy plastiky jedinečně ztvárněného písmene Ypsilon od Miroslava Mlynáře. Tímto bych chtěla za Studio Ypsilon poděkovat za toto zapůjčení jak panu Mlynáři, tak paní Vlastně Moravcové a celé Galerii Epicure,“ doplnila Aneta Filipová, PR Studia Ypsilon.