Druhá podcastová série vychází vesměs z archivu divadla a přibližně každých čtrnáct dní zprostředkovává nejrůznější audio pozoruhodnosti z minulosti.

6.  Ypsilonka si připomíná: Jak se na žhavé téma improvizovalo v představení Pánská jízda

Poslechněte si raritní kousek úspěšné ypsilonské inscenace – improvizace Pánská jízda, poprvé uvedené před 50 lety, 16. ledna 1971. Účinkují: Jiří Lábus, Petr Popelka, Jiří Wimmer, Ada Kohuth, Jan Schmid.

5.  Ypsilonka si připomíná: Čím chtěl být Milan Lasica, když byl malý

Poslechněte si, čím chtěl být Milan Lasica, když byl malý. Bylo to na Večerech pod lampou 16. ledna v roce 1996. V té době v Ypsilonce zrovna režíroval Vianovu Hlavu MedúzyJiřím Lábusem v hlavní roli. Inscenace se hraje už 25 let a je stále vyprodána. Přídavek: staré slovenské tango v podání Milana Lasici.

4.  Ypsilonka si připomíná: O TOM JAK ONA… aneb CO A JAK SE HRÁLO V RANÉ YPSILONCE

Poslechněte si, jak také vypadalo herectví v rané Ypsilonce, díky vzácně uchovanému kousku absurdní hry O tom jak ona…, kterou Jan Schmid napsal a přivedl na svět v roce 1969. Uslyšíte v něm Janu Synkovou v roli Ona, Petra Popelku v roli On a Jana Schmida v roli Já.

3.  Ypsilonka si připomíná: Jak Radovan Lukavský vypráví anekdotu

K poslechu skutečná rarita! Anekdota v podání Radovana Lukavského, jak ji 27. 11. v r. 2000 vyprávěl na Večerech pod lampou v Ypsilonce, na kterých Jiří Lábus tohoto vynikajícího herce v jednu chvíli skvěle napodobil, čemuž se Radovan Lukavský s chutí zasmál.

2.  Ypsilonka si připomíná: Evalda Schorma ve vyprávění Jaroslava Pacovského

K inscenaci Jana Schmida Carmen nejen podle Bizeta, kterou Evald Schorm natočil v roce 1968 jako středometrážní film. K poslechu jedinečná vzpomínka Jaroslava Pacovského z doby natáčení filmu, která zazněla před lety na improvizovaném večeru (teprve) ke třicetinám Ypsilonky. A jako přídavek: árie Carmen podaná basem operního pěvce Bohuslava Maršíka, který ji před mnoha lety v připomenutém představení zpíval.

1.  Ypsilonka si připomíná: Františka Vláčila ve vyprávění Josefa Kemra

K poslechu jedinečný zážitek Josefa Kemra, který před lety v ypsilonských improvizovaných večerech s humorem a náruživostí vzpomínal na natáčení slavného filmu Marketa Lazarová a jeho režiséra Františka Vláčila, druhdy také častého hosta a příznivce Ypsilonky.

YPSILONKA SE PTÁ | YPSILONKA SI PŘIPOMÍNÁ | Pořady pro uvedené a další podcasty vyrábí Studio Ypsilon.
Režie: Jan Schmid, dramaturgie: Eva Kulová, art manager: Ondřej Zicha, zvukový mix: Miloš Špaček, vizuál: Jan Schmid. 
Znělka k podcastové sérii Ypsilonka se ptá: Jan Bradáč.