YPSILONKA DĚKUJE VŠEM, KTEŘÍ V DIVADLE DO KASIČKY TŘÍKRÁLOVÉ SBÍRKY 2022 PŘISPĚLI

Letos se také Studio Ypsilon stalo místem, kde se diváci i náhodně kolemjdoucí mohli od 3. 1. do 16. 1. 2022 zapojit do největší dobročinné sbírkové akce v České republice, kterou je Tříkrálová sbírka, uskutečněná poprvé v roce 2000. Patrony sbírky se za Studio Ypsilon stali členové souboru Jan Jiráň, Pavel Nový a Jiří Lábus.

Zapojit se do Tříkrálové sbírky bylo i pro Studio Ypsilon možností, jak začít nový rok dobrým skutkem. Vybíralo se nejen do Kasičky Charity Česká republika umístěné v době konání sbírky buď v denní pokladně, anebo před každým představením přímo ve foyer divadla. Výrazně totiž přispělo i samo divadlo, když z každé vstupenky zakoupené v uvedeném období věnovalo 22 % zisku Tříkrálové sbírce jako společný dar.

Jak se říká, dobrá věc se vskutku podařila, zvlášť když sbírku přišli do Ypsilonky podpořit také posluchači spořilovské ZUŠ Vadima Petrova. Malý tříkrálový koncert na podporu dobročinné akce se konal v Ypsilon Café v pasáži Olympic ve středu 12. 1. 2022 od 16.30 hodin. Malí i velcí koledníci během něj přednesli pásmo vánočních písní Karla Steckera pod vedením Anny Vršinské a za klavírního doprovodu Marie Mesršmídové.

Z Malého tříkrálového koncertu (YouTube)

Krásným dozvukem celého konání jsou děkovná slova, kterých se Ypsilonce posléze dostalo od samotných organizátorů dobročinné akce: „Dobrý den, v kasičce bylo 11 148 korun, skvělý výsledek, největší ze všech statických kasiček, které jsme měli po Praze rozmístěné. Ještě jednou děkujeme za skvělou spolupráci a pomoc. Myslím, že zpráva o Vaší podpoře veřejnost zaujala, měli jsme pěkné ohlasy na sociálních sítích i mezi lidmi, s kterými jsme se potkávali. S přáním všeho dobrého Jarmila Lomozová, Arcidiecézní charita Praha.

Tříkrálová sbírka

Foto Dušan Dostál