Braňo Holiček a kol.
Demo demokracie
Demokracie je diskuze. Inscenace, která si žádá, abyste byli její součástí teď a tady!


Demokracie je diskuze. Symptomem nemocné společnosti je nemocná diskuze. Experiment, který zkouší, kam až lze zajít nejen s divákovou, ale i obecně lidskou trpělivostí s tím, co se současně děje a čeho jsme každodenně svědky. „Politika přestává existovat, existuje jenom zájem. A kam se ztratil náš zájem? Ten se proměnil v pasivitu – absolutní nezájem." Copak to není demokracie? Nebo alespoň její demoverze?

"Kongeniální pandán Politického kabaretu. Braňo Holiček pokračuje v nekompromisním odhalování a pojmenovávání příčin dnešního neutěšeného stavu této země, navíc přišel na způsob, jak herce postavit před výzvu vypořádat se s pokaždé jinými výchozími podmínkami a dospět k zamýšlenému sdělení. A nutno říct, že "mladá Ypsilonka" se s ní popasovala na výbornou, tudy vede cesta pro tuto scénu." (J. Koula, i-divadlo.cz 9. ledna 2013)

"Každá repríza je unikátní a také maximálně aktuální díky reakci na konkrétní zprávy daného dne. V návaznosti na zpravodajství oceňuji především improvizační schopnosti herců, kteří naprosto nekonkrétně hodnotí události dne, až nakonec zjistí, že jeden mluví o koze a druhý o voze. Tak to dneska často funguje. Málo si nasloucháme, životy trávíme před televizí a necháváme se ovlivňovat názory jiných. Režisér si za snahu upozornit na tento problém zaslouží pochvalu." (K. V. Čermáková, topzine.cz 22. ledna 2013)

režie: Braňo Holiček a kol.
výprava: Nikola Tempír
dramaturgie: Tomáš Jarkovský
účinkují: Daniel Šváb, Petr Vršek, Barbora Vyskočilová, Jakub Slach a Petr Hojer
premiéra: 10. 12. 2012
délka představení: 1 hod. 40 min

Zřizovatelé 
Hlavní mediální partner 55 let Ypsilonky:

Partneři divadla: