Jan Schmid a kolektiv
Swing se vrací neboli o štěstí
Swing je muzika, v níž se žije štěstí


Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí - zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem.

INSCENACE JE SOUČÁSTÍ HUDEBNĚ TANEČNÍHO TRIPTYCHU: Varieté Freda A. aneb Chytání větru, Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi.

"Celkově jeto ovšem příjemná podívaná a poslouchaná. Z mladších z mého pohledu nejlépe pohybově cítí swing Jiřina Vacková jako drsná majitelka jazzového baru. Zajímavou image, využívající statusu hvězdy prezentuje Markéta Plánková vedle decentně elegantního Sinatry Jiřího Štědroně. Kamila Kikinčuková jako naivní blbá blondýna má dobře našlápnuto. Její hlas zní docela prvorepublikově. Z mužského souboru nejvíce zaujal dnes téměř nejdéle sloužící člen Ypsilonky Jan Jiráň se svým vzhledem bohémského profesora a zvláštním pojetím swingu na pomezí folku a klasiky." (Jana Soprová, Český rozhlas Vltava - Mozaika)

Audioukázka 1 Pamatuj
Audioukázka 2 Hřebík

Autor a režie: Jan Schmid
Výprava: Jaroslav Malina
Hudba, hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Martin Bohadlo a Dominik Renč
Odborná spolupráce: Luboš (Bob) Zajíček
Pohybová spolupráce: Karel Basák
Obrazová spolupráce: Aleš Kisil
Choreografická spolupráce: Ivana Hannichová
Dramaturgie: Aleš Benda a Jaroslav Etlík

Hrají, zpívají a tančí: Martin Bohadlo, Mikuláš Čížek nebo Kryštof Mende, Martin Janouš, Jan Jiráň, Kamila Kikinčuková, Paulína Labudová nebo Jana Šteflíčková, Markéta Častvaj Plánková, Dominik Renč, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jiří Štědroň, Daniel Šváb nebo Jan Bradáč, Jiřina Vacková, Jan Noha, Jan Večeřa, P. Hasman a hosté (například Jiří Korn, Jitka Vrbová, Jitka Zelenková a další)

Premiéry: 15. a 17. ledna 2016
Délka představení: 2 hod. 30 min


Zřizovatelé