Jiří Havelka a kolektiv
Drama v kostce, pokus 2 - Mystérium skutečnosti
Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem


Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. / Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje.“ „Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?“ „Pokud jsou tam diváci, tak ano.“ „A co když tam je jen jeden divák?“ „Tak taky.“ „A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?“ „Tak to je chudák.“ „Takže diváci jsou chudáci?“ / Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti.

"Neobyčejně nápaditá a do značné míry objevná inscenace. Divadlo, které se doslova zrodí z prázdného prostoru a banální výchozí situace přímo před očima diváků. Skvělá práce tvůrčího týmu s režisérem J. Havelkou v čele. Technicky na výborné úrovni (dekorace, zvuky, světlo), herecky dobré. Přestože inscenace ve velké míře stojí na divadelních teoriích, je přitažlivá i pro diváky, kterým teoretické teatrologické studie příliš neříkají. Je to především dobrá zábava a živé divadlo, které baví od začátku do konce." (Pavel Širmer, i-divadlo.cz 16. března 2011)

"Hra Vás vtáhne do děje od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Vydařený kousek o pěti hercích, dveřích a kostce je autorským počinem Jiřího Havelky. Zábavné představení, které Vám představí abstraktní divadelní zákulisí. Nejen nápaditost, ale hlavně originalita činí z tohoto díla příjemně strávený čas." (Eva Síčová, topzine.cz 24. listopadu 2010)

„Drama v Kostce: Pokus 2 - Mysterium skutečnosti. Včera viděno již po 4. a neustále je to jedno z nejlepších divadelních představení, jaké jsem kdy viděla. Vřele doporučuji.“ (Ivanka H., 29. září 2016)

Po dlouhé době včera opět v Ypsilonce - tentokrát Drama v kostce 2. Vynikající, už dlouho jsem z divadla neodcházela tak nadšená. Díky hercům za jejich nasazení! Neuvěřitelné, co dokáží sehrát na tak malém prostoru v podstatě bez rekvizit. Je to tak dobré, že si ten zážitek v dubnu zopakuji i se synem :-).“ (Magdalena J., 11. března 2016)

„Drama v kostce, pokus 2 - můj nejlepší divadelní zážitek! :-)“ (Anna V., 29. ledna 2014)

Smíchy probrečenej večer na Drama v kostce 2, Malá scéna divadla Ypsilon. Převřele doporučujuuuuu:-)))." (Irena Z., 8. listopadu 2017)

režie: Jiří Havelka
výprava: Vladimír Němeček
kostýmy: Jana Smetanová
dramaturgie: Ondřej Cihlář
zvukový design: Petr Marek a Dominik Renč
hrají: Petr Vršek, Jiřina Vacková, Daniel Šváb, Andrej Polák a Martin Bohadlo
premiéra: 4. dubna 2008
délka představení: 1 hod. 30 min

Inscenace se hraje na Malé scéně SY a je bez pauzy.

Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: