Jan Schmid
Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu
Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života


Trochu zběsilá komedie o absurdnostech dnešního života. Jeden velký trapas, v němž se sejdou lidé, které doba shodou okolností postavila proti sobě, takže jsme svědky různě obrácené logiky. Je to příběh dvou rodin, který se proplete a chce situaci řešit groteskně nesmyslným nápadem. Jenomže ono je vždycky všechno trochu jinak a blbost se stěhuje. ...a hodně se, jak to tradičně v Ypsilonce bývá, muzicíruje a zpívá.

"Schmidova autorská inscenace nabízí lehce nostalgický obrázek, pepřený gagy i písničkami. (…) Nejpřesvědčivější kvalitou Schmidovy inscenace jsou ovšem herecké výkony, nenápadné, uvolněné a přirozené. Lábusova drastická komika je značně ztlumena, má tentokrát ráz spíš posmutnělý, také výrazový arzenál Jany Synkové se v drobných hysterických momentech její postavy pootevře jen chvílemi. Jemnými tahy kreslí své chlapské figury Martin Dejdar s Oldřichem Navrátilem." (Jan Kerbr, Divadelní noviny 29. 5. 2013)

"První verze hry vznikla v roce 1991 a její příběh by byl tehdy o něco aktuálnější. Jenže Schmid nenapsal komunální satiru, i když se tak zpočátku může zdát. Na soužití před- a polistopadových majitelů ho zajímá, co to s aktéry dělá. A jak postupně zpod koberce vlézají kostlivci skrytí za milosrdnou tlustou čárou." (Radmila Hrdinová, Právo 29. 4. 2013)

režie: Jan Schmid
výprava: Jaroslav Malina
hudba a hudební adaptace: Miroslav Kořínek, Martin Bohadlo a Dominik Renč
dramaturgie: Jaroslav Etlík
účinkují: Martin Dejdar, Jana Synková, Jiří Lábus, Oldřich Navrátil, Renata Rychlá, Martin Bohadlo, Jiřina Vacková, Paulína Labudová nebo Máša Málková, Martin Janouš, Lilian Malkina a Dominik Renč 
premiéry: 26. a 28. dubna 2013
délka představení: 2 hod. 30 min
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: