Jan Schmid
Kostky jsou vrženy aneb Don Juan
a hlavně pocta Jaroslavu Ježkovi


Chcete zažít Silvestr? S Osvobozeným divadlem? Hudebně taneční revuální večer, kterým bude seriálovým způsobem probíhat příběh dona Juana a jiné zábavné atrakce, vždy s nejrůznější hudbou Jaroslava Ježka. A i na trapasy dojde! Možná i na předsevzetí.

Připravujeme inscenaci, v níž vzpomeneme na Voskovce a Wericha a především na Jaroslava Ježka (k němuž máme velký dluh). Představení bude mít převážně hudební a taneční charakter a pojmenovali jsme ho KOSTKY JSOU VRŽENY aneb DON JUAN A HLAVNĚ POCTA JAROSLAVU JEŽKOVI právě v duchu připomínky tohoto geniálního českého hudebního skladatele. Inscenace modelově vychází ze dvou představení Osvobozeného divadla, tzv. Silvestrů, které ve třicátých letech pořádalo jako speciální jednorázové atrakce, plné scének, hudebních a tanečních čísel, vždy ovšem s pozvanými hereckými osobnostmi, známými z jiných divadel (např. v roce 1933 s Vlastou Burianem), které se do programu improvizovaně zapojovaly a spoluvytvářely jeho jedinečnou povahu. Představení bude mít charakter revue, kde se vyskytne mnoho známých Ježkových písní, ale i neznámá dílka velmi hravá, z jeho spíše z vážné hudby. Inscenaci budou propojovat chtění pamětníci i nejrůznější zvědavci. Celistvost večera bude udržovat velmi zkrácené průběžné nastudování hry Don Juan&Company v originálním překvapivém obsazení. (Zpravodaj 09,10 a Zpravodaj 11, 12)

režie: Jan Schmid
výprava: Ondřej Zicha
hudební aranžmá a nastudování: Miroslav Kořínek, Dominik Renč, Jan Bradáč
choreografie: Jan Onder
odborná hlasová spolupráce: Olga Češková
dramaturgie: Jaroslav Etlík
účinkují: Petr Vršek, Jan Onder, Martin Bohadlo, Kamila Kikinčuková nebo Barbora Skočdopolová, Jaroslava Kretschmerová, Jiřina Vacková, Lenka Loubalová, Jan Večeřa, Jan Bradáč, Dominik Renč, Jan Noha, Tomáš Víšek, Petr Hasman, Kryštof Mende, Lumíra Přichystalová a Ondřej Zicha
předpokládané datum premiéry: 15. a 17. prosince 2017

 

Zřizovatelé 
    Kiss98