VRŠEK Petr

herec

Petr Vršek absolvoval studium herectví v roce 2003 na Katedře alternativního a loutkového divadla DAMU, kde studoval v ateliéru Jana Schmida. Hrál ve studentských inscenacích Dobrá zpráva z konce světa, Pan Nula, Přátelé, Žabákovy trampoty, Orfeus v podsvětí nebo ve Schmidově česko–kanadském projektu Já a ostatní. Už během studijních let se projevoval jako výrazná osobnost a postupně dostával různé příležitosti uplatnit svůj talent v inscenacích Ypsilonky, jejímž členem je od roku 2002. V Ypsilonce hrál například v inscenacích J. Schmida Oprátka, Pygmalión, Tři mušketýři nebo Vdovou proti své vůli. Významná je jeho spolupráce s režisérem Jiřím Havelkou – hrál Alfréda Jarryho v Nadsamci Jarrym, krále v Putování slepého hada za pravdou, nebo messengera v Nic nás nezastaví. Mezi jeho současné role patří mladší syn Oldřich v Praze stověžaté, Švanda dudák v Rusalce, detektiv v Dramatu v kostce, Kašprle ve Faustovi a Markétce, Čapek v T.G.M., mladý August Suchomel v Muži na větvi a vidět ho můžete také v inscenacích Braňa Holička iJá a #jsi_user. Kritikou i diváky je chválen za roli prince Tamina v adaptaci Kouzelné flétny Sežeňte Mozarta!, hlavní roli nastudoval také v adaptaci Arnošta Goldflama Proměna aneb Řehoř už toho má dost (variace na téma). Nejnověji září ve dvojroli Célestina a Floridora v komorní adaptaci slavné Hervého operety Mamzelle Nitouche.
V současné době často hostuje v Dejvickém divadle – v úspěšných inscenacích Ucpanej systém (režie M. Vajdička), Zimní pohádka (režie O. Spišák) nebo Elegance molekuly (režie P. Zelenka). V roce 2017 měl v rámci Letních Shakespearovských slavností premiéru Hamlet, kde Petr ztvárňuje postavu Horacia.
Hraje také v různých televizních inscenacích a seriálech. Film Schmitke režiséra Š. Altrichtera, ve kterém hraje, získal v roce 2015 Českého lva.

VRŠEK Petr
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: