Lubomír Feldek
Utíkejte, slečno Nituš!
(s hudbou Florimonda Hervé)


Komorní adaptace slavné Hervého operety Mamzelle Nitouche od slovenského básníka a dramatika Lubomíra Feldeka, v níž autor původní Hervého nápad s převleky nejrůznějšími změnami a dvojím životem postav dotáhl téměř do absurdních rozměrů a vytvořil tak předpoklady pro inspirovanou kolektivní spoluhru všech protagonistů na jevišti, tak typickou pro jedinečnou poetiku Ypsilonky. Večer se nese v duchu hravosti, hudebnosti a duchaplnosti, ale ze všeho nejvíc je večerem nespoutané a dobré zábavy.

"Diváci sa určite môžu těšit na veľmi vtipný príbeh o hľadaní ľudskej identity a o dvojpólovostiv nás, ktoré sa v človeku striedajú. Môžu sa tešiť na skvelú hudbu, pretože Hervého Mam'zelle Nitouche, teda pôvodná opereta, podľa ktorej vznikola parafráza Majstra Ľubomíra Feldeka, patrí k tomu najlepšiemu, čo kedy v operetnom žánri vzniklo. A tie piesne sú skvelé, ľahko zapamätatelné, sú to totiž veľké evergreeny. A môžu sa tešiť, že uvidia hercov Ypsilonky, a to každého v dvoch polohách. Na tomto je predstavenie založené. Dokonce ženy uvidíme aj ako mužov a naopak. (...) Takistobudú diváci moct vidieť zákulisie divadla, lebo je to princíp divadla na divadle, a to je pre divákov vždy aktraktívne." (Peter Oravec)

V roce, kdy si připomínáme 100 let od vzniku samostatné Československé republiky jsme s trochou nadsázky posílili československou spolupráci, která ovšem v Ypsilonce vždy měla své přirozené místo (režie Milana Lasici, Juraje Nvoty). Vedle oslav začínáme zkoušet komedii slovenského dramatika Lubomíra Feldeka Utíkejte, slečno Nituš (s hudbou Florimonda Hervé) v režii slovenského režiséra Petera Oravce. O inscenaci se také můžete dočíst v rozhovoru s režisérem ve Zpravodaji 09, 10_2018.

režie: Peter Oravec
hudba: Florimond Hervé
hudební nastudování: Dominik Renč 
výprava: Ondřej Zicha
choreografie: Jan Onder
dramaturgie: Jaroslav Etlík
hrají: Lumíra Přichystalová nebo Paulína Labudová, Petr Vršek, Jaroslava Kretschmerová, Kryštof Mende nebo William Valerián, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jan Bradáč, Martin Bohadlo, Jan Večeřa a Dominik Renč
premiéra: 18. 1. 2019
délka představení: Bude upřesněna.

Zřizovatelé 
Hlavní mediální partner 55 let Ypsilonky:

Partneři divadla: