JANOUŠ Martin

herec

Martin Janouš absolvoval DAMU v roce 1995 a od té doby je členem Studia Ypsilon. Hrál a působil v inscenacích Žert, satira, ironie a hlubší význam (Bohumílek), Horrorband (Dr. Jonathan Harker), Oprátka (Soused), Prodaná nevěsta (Indián), Hlava Medúzy (Francis Lopez), Praha stověžatá (Starší syn Šťáhlav), Tři mušketýři jdou (Rochefort), Vdovou proti své vůli (Stařena, Kupec), T. G. M. aneb Masaryk v kostce (Někdo) a Muž na větvi (Nasazený) nebo v komedii Milana Šotka Nový bleší cirkus.
Velký úspěch má Martin Janouš v inscenaci Pánská šatna. Jinak ho můžete vidět v inscenacích Jana Schmida Škaredá středa aneb Teta z Halifaxu nebo Sežeňte Mozarta! Také hraje, zpívá a tančí v posledních ypsilonských inscenacích Swing a varieté Freda A.
V devadesátých letech si zahrál v kultovním filmu Ondřeje Trojana Pějme píseň dohola (1991), v televizním filmu Eine kleine Jazzmusik (1996) a založil vlastní autorské divadlo EXTRÉM (1999), které dostalo název podle extrémních podmínek, v nichž začínalo. Objevil se v televizních seriálech a cyklech jako Trapasy, To nevymyslíš!, Redakce, Přešlapy nebo Letiště. Autorsky je spojen s Českou televizí, která odvysílala jeho western Ruty šuty Arizona a silvestrovskou parodii S námi o nás. S televizí spolupracuje také na pořadech pro mládež, věnuje se dabingu a rozhlasové reklamě.

JANOUŠ Martin
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: