Jan Schmid a kolektiv
Swing se vrací neboli O štěstí
Swing je muzika, v níž se žije štěstí


Swing je vynikající muzika, která přináší oživující a omlazující zážitek. Pro mladé je objevem a trendem, pro starší nestárnoucí záležitostí - zkrátka swing. Swing je svižnou harmonií pro život, poskytuje uvolnění a potěšení, přinášející nadhled a štěstí. Swing chytne za srdce a hýbá tělem a hlavně je v Ypsilonce jako doma...

INSCENACE JE SOUČÁSTÍ HUDEBNĚ TANEČNÍHO TRIPTYCHU: Varieté Freda A. aneb Chytání větru, Kostky jsou vrženy aneb Don Juan a hlavně Pocta Jaroslavu Ježkovi.

"Celkově je to ovšem příjemná podívaná a poslouchaná. Z mladších z mého pohledu nejlépe pohybově cítí swing Jiřina Vacková jako drsná majitelka jazzového baru. Zajímavou image, využívající statusu hvězdy prezentuje Markéta Plánková vedle decentně elegantního Sinatry Jiřího Štědroně. Kamila Kikinčuková jako naivní blbá blondýna má dobře našlápnuto. Její hlas zní docela prvorepublikově. Z mužského souboru nejvíce zaujal dnes téměř nejdéle sloužící člen Ypsilonky Jan Jiráň se svým vzhledem bohémského profesora a zvláštním pojetím swingu na pomezí folku a klasiky." (Jana Soprová, Český rozhlas Vltava - Mozaika)

"(...) děkuji velmi za včerejší krásné, procítěné, šťastné, nadšené …představení Swing se vrací neboli O štěstí. To Štěstí v názvu představení je fakt trefné. Z představení jsem odcházela povznesená, uvolněná a zrelaxovaná, a v dobré náladě!!! (...)" (Hana P., 17. května 2019)

Audioukázka 1 Pamatuj
Audioukázka 2 Hřebík

režie: Jan Schmid
výprava: Jaroslav Malina
hudba, hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Martin Bohadlo a Dominik Renč
odborná hudební spolupráce: Lubomír Bob Zajíček
choreografická spolupráce: Ivana Hannichová
pohybová spolupráce: Karel Basák 
obrazová spolupráce: Aleš Kisil
dramaturgie: Jaroslav Etlík a Aleš Benda 
hrají, zpívají a tančí: Martin Bohadlo, Kryštof Mende, Martin Janouš, Miroslav Kořínek, Jan Jiráň, Kamila Kikinčuková nebo Lumíra Přichystalová, Paulína Labudová nebo Jana Šteflíčková, Markéta Častvaj Plánková, Dominik Renč, Renata Rychlá, Barbora Skočdopolová, Jiří Štědroň, Jan Bradáč, Jiřina Vacková, Jan Noha, Jan Večeřa, P. Hasman, F. Uhlíř a hosté (například Jiří Korn, Jitka Vrbová, Jitka Zelenková a další)
premiéry: 15. a 17. ledna 2016
délka představení: 2 hod. 30 min


Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: