Joseph Kesselring
Jezinky a bezinky


Jak lze konat dobro? Tentokrát i dobrota zabíjí! Parodie neuvěřitelná, v níž lze chápat vše obráceně a naruby. Čili konkrétně: usmrcení jedem coby ctnostná a záslužná pomoc dobrotivých žen některým mužům. Ony dvě milé vražedkyně představují Zuzana Kronerová a Jana Synková. Avšak situaci v domě plném mrtvol náhle zkomplikuje příchod opravdového zločince. Pak tedy jak z toho ven, navíc když okolní společnost není o moc lepší?

"V rolích sester Brewsterových se představily Zuzana Kronerová a Jana Synková, jejichž skvělé výkony celému představení dominují, když dokážou o svých "humanitárních" skutcích hovořit s dětskou naivitou, ale i nečekanou rafinovaností. (...) Kostýmy se naopak nesnaží o nějaké dobové zařazení, kdy (...) přispívají ke správnému vyznění této bláznivé nadčasové komedie. Je úžasné, že současné publikum se baví hrou stejně dobře jako před třemi čtvrtinami století to broadwayské, ovšem zprávy dnešních sdělovacích prostředků jsou tématu hry určitě blíže než tehdy (...)." (Ivan Kott, Jonáš č. 9/roč. 2017-2018)

"Viděla a úžasné..." (Zdena K., FB, 25. března 2019)

režie: Jan Schmid
výprava: Ondřej Zicha
hudba a hudební nastudování: Dominik Renč a Petr Hasman
choreografická spolupráce: Jan Onder
dramaturgie: Jaroslav Etlík
hrají: Zuzana Kronerová, Pavel Nový, Roman Mrázik, Petr Hasman, Jiřina Vacková, Jana Synková, Paulína Labudová nebo Lumíra Přichystalová, Kryštof Mende, Petr Hojer, Oldřich Navrátil, Jan Večeřa, Jan Bradáč, Maxime Mededa, Dominik Renč, Miroslav Chloupek
délka představení: 2 hod. 15 min
premiéra
: 20. a 24. 4. 2018Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: