Boris Vian
Hlava Medúzy
Nejveselejší hra o impotenci, jakou si lze představit


Nejveselejší hra o impotenci, jakou si lze představit. Aby našel inspiraci k sepsání nového erotického románu, nutí spisovatel svou ženu k nevěře. Jak se však ukáže, věci nejdou vždy podle původních představ. Znamenitá groteskní komedie, travestující s nadsázkou nejrůznější divadelní žánry i lidské situace, parodický příběh milostných trojúhelníků, čtyřúhelníků a jiných víceúhelníků za doprovodu bebopové a swingové hudby.

Včerejší představení Hlava medúzy bylo úžasné. Pro mě osobně byl především pan Lábus naprosto excelentní. Děkuji za skvělý zážitek!“ (Adéla F., 23. května 2015)

„(…) včera jsem byla na představení Hlava Medúzy – skvělé, vtipné, opravdu vynikající výkon herců - děkuji, zážitek bude doznívat dlouho... ovšem pan herec Lábus, kvůli kterému vždy bojuji o první řadu – ten byl jako vždy prvotřídní!“ (Veronika Č., 22. září 2018)

„Včerejší představení Hlava Medúzy bylo úžasné, nabilo mě pozitivní energií a doslova mě bolely tváře od smíchu.“ (Tomáš K., 27. října 2018)

Představení Hlava Medúzy jsem viděla a musím jen chválit! Vtipné dialogy, herci se vžili do role, momenty překvapeni nechybí - jen doporučuji :-).“ (Veronika Č., 27. března 2019)

Jiří Lábus získal v roce 1997 za svou roli v této inscenaci Cenu Thálie.

režie a úprava: Milan Lasica
výprava: Miroslav Melena
hudební adaptace a nastudování: Miroslav Kořínek
dramaturgie: Jaroslav Etlík
hrají: Jiří Lábus, Jaroslava Kretschmerová, Petr Vacek, Martin Janouš a Miroslav Kořínek 
premiéry: 2. a 4. února 1996
délka představení: 2 hod.

Inscenace se hraje na Malé scéně SY a je bez pauzy. 

Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: