ŠEBEK LOUBALOVÁ Lenka

herečka

Od dětských let věnovala opernímu zpěvu. Od šesti do patnácti let byla členkou Kühnova dětského sboru. „Vždy jsem chtěla zpívat, to ano, milovala jsem operu od útlého dětství, ale „tou tlustou paní, co řve na operních jevištích“, jsem být nechtěla.“ Nejdříve vystudovala operní zpěv u Heleny Tatrmuschové na Státní konzervatoři v Praze. V osmdesátých letech byla členkou brněnského divadla Husa na provázku, kde si zahrála pod vedením P. Scherhaufera, E. Tálské nebo I. Krobota. Několik let působila také v Hudebním divadle v Karlíně a hostovala v Národním divadle.
S Ypsilonkou poprvé spolupracovala v roce 1989, kdy pohostinsky ztvárnila roli Bruneldy v Kafkově Americe. Od roku 1995 začala spolupracovat se Studiem Ypsilon a stala se členkou jejíhom souboru. Mohli jste ji vidět také v inscenacích Jana Schmida Kometa Hanzelínova jako Boženu nebo v Pygmaliónu jako paní Eynsford-Hillovou, dále například ve Vinobraní v Ypsilonce nebo ve Vdovou proti své vůli.
V současné době hraje v Rusalce, Vratkých prknech, v Muži na větvi nebo v inscenaci Sežeňte Mozarta!. Je spoluzakladatelkou profesionálního autorského divadla ProDivadlo.

ŠEBEK LOUBALOVÁ Lenka
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: