MRÁZIK Roman

herec

Roman Mrázik působí v Ypsilonce od roku 1995, kdy současně absolvoval studium herectví na DAMU. Jeho první ypsilonskou rolí byl Dr. Akula v inscenaci Horrorband. Před nástupem do Ypsilonky hostoval například v A-studiu Rubín, kde nastudoval inscenace Blázen a jeptiška a Cizinec. Pohostinsky vystoupil v Činoherním studiu v Ústí nad Labem v inscenacích Romeo a Julie a Matka. Dále herecky spolupracoval s divadlem Sklep na inscenaci Mazaný Filip a jako host ztvárnil roli Dona Quijota v Muži z La Manchy v královehradeckém divadle Drak. V Národním divadle vytvořil pod vedením Jana Schmida přidanou postavu Žolíka v Rossiniho opeře Lazebník Sevillský.
Hrál v inscenacích Jana Schmida Tři mušketýři jdou nebo Pygmalión a v Nadsamci Jarrym nebo Putování slepého hada za pravdou Jiřího Havelky. V současné době ho můžete vidět v inscenacích Prodaná nevěsta, Svatá rodina, Praha stověžatá, Vratká prkna, T.G.M., Muž na větvi či Jezinky a bezinky. Navíc například ve Schmidově inscenaci Varieté Freda A. velmi originálně a po svém tančí a zpívá.
Objevil se také ve filmu U mě dobrý (r. J. Hřebejk) a v televizních seriálech Dokonalý svět, Comeback, Kriminálka Anděl nebo Soukromé pasti, Svět pod hlavou, Ohnivý kuře, Drahá tchýně.V seriálu Přístav se zabydlel jako slovenský řemeslník a místní pošuk Pišta. Pro internetovou televizi Stream.cz vytváří od roku 2016, coby Míra Hejduk, jedinečné a kontroverzní pořady o vaření, míchání drinků, nebo cestování.

MRÁZIK Roman
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: