Studio Ypsilon
Noc divadel I
Noc divadel 2018 v Ypsilonce, rezervace od 1. listopadu na 224 947 119


PROGRAM

Studio Ypsilon si letos a v příštím roce připomíná 55 let existence divadla, letošní celoevropský svátek divadel připadá na významné datum našich dějin 17. listopadu, navíc v roce, kdy si všichni připomínají i 100 let od vzniku republiky. Tato tři témata se přímo i různými odbočkami projeví v letošním programu Ypsilonky.
Tradiční a oblíbené prohlídky zákulisí divadla doprovodíme písničkami z projektu Říjen 1918 – Den po dni, ke kterému jsme byli přizváni Obecním domem u příležitosti výročí 28. října. Pokud nestihnete televizní přenos v den výročí, máte šanci zaslechnout písničky i v rámci celoevropského divadelního veselí. Povíme vám už možná také něco málo k připravované nejnovější inscenaci Utíkejte, slečno Nituš v režii slovenského režiséra Petera Oravce. Československou spolupráci v tomto významném roce také podpoříme, jako tomu bylo v Ypsilonce ostatně vždy. Návštěvníky letos provedeme nově zrevitalizovanými prostory divadla, kteří nahlédnou tedy nejen "pod pokličku" fungování divadla, ale i čerstvých a neopakovatelných novinek.
Zastavíme se i na Malé scéně, kde se bude hudbařit. Víte, že i nástroje mohou mít svůj tajný život? Více o něm vám prozradí mladý tým tvůrců, který představí nový projekt určený pro mladého diváka (ale rozhodně nejen pro něj) Hudbajky aneb tajný život nástrojů. K lístku za symbolickou cenu 20,- Kč, obdržíte jako dárek u příležitosti pětapadesátin Ypsilonky u vstupu malou pozornost.
Další část programu se bude odehrávat v prostoru pasáže, divadelního klubu a pokladny, který otevřeme stejně jako vloni pro všechny, kteří půjdou okolo třeba náhodou a budou se u nás chtít zastavit a něco se o Y dozvědět.
V kavárně umístíme fotokoutek, ve kterém se budou zájemci moci vyfotit nejen v kostýmu Kecala z Prodané nevěsty, ta totiž oslavila v říjnu 450. reprízu! Celý večer budeme také v podkresu promítat dokumenty o minulosti i současnosti Ypsilonu a samozřejmě je po celou dobu konání programu otevřená pokladna divadla.

PROGRAM V DIVADLE: Prohlídky zákulisí s doprovodným hudebně-tanečním programem (Nutné rezervace, není bezbariérové.)

18.00-18.45 NOC I
19.00-19.45 NOC II
20.00-20.45 NOC III
21.00-21.45 NOC IV

Délka trvání jednoho prohlídkového bloku: 40-45 minut, kapacita: max. 35 osob. Rezervace míst za symbolických 20,- Kč online nebo na pokladně divadla (224 947 119) od 1. listopadu 2018.

PROGRAM V PROSTORU PASÁŽE A KAVÁRNY (Bez rezervací, bezbariérové.)
Fotokoutek, ve kterém se budou zájemci moci vyfotit v kostýmu Kecala z Prodané nevěsty
Promítání, reprodukovaná hudba a rodinná atmosféra

POKLADNA otevřena od 17.00 – 22.00 hod., KAVÁRNA dle průběhu programu k ND2018

 
Zřizovatelé 
Hlavní mediální partner 55 let Ypsilonky:

Partneři divadla: