Jiří Havelka a kol.
Drama v kostce, pokus 2 - Mystérium skutečnosti
Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem.


Divadlo je vždy něco mezi barem a estetickým tvarem. / Jenomže hranice divadla a baru přestaly být zřetelné. „Všecko, co je na jevišti, hraje.“ „Takže i uklízečka, když jde vytřít na jeviště, tak hraje?“ „Pokud jsou tam diváci, tak ano.“ „A co když tam je jen jeden divák?“ „Tak taky.“ „A když ten divák je její manžel a čeká, až to dodělá?“ „Tak to je chudák.“ „Takže diváci jsou chudáci?“ / Realita jeviště. Divadlo hlediště. Mystérium skutečnosti.

"Neobyčejně nápaditá a do značné míry objevná inscenace. Divadlo, které se doslova zrodí z prázdného prostoru a banální výchozí situace přímo před očima diváků. Skvělá práce tvůrčího týmu s režisérem J. Havelkou v čele. Technicky na výborné úrovni (dekorace, zvuky, světlo), herecky dobré. Přestože inscenace ve velké míře stojí na divadelních teoriích, je přitažlivá i pro diváky, kterým teoretické teatrologické studie příliš neříkají. Je to především dobrá zábava a živé divadlo, které baví od začátku do konce." (Pavel Širmer, i-divadlo.cz 16. března 2011)

"Hra Vás vtáhne do děje od první minuty a nepustí do poslední vteřiny. Vydařený kousek o pěti hercích, dveřích a kostce je autorským počinem Jiřího Havelky. Zábavné představení, které Vám představí abstraktní divadelní zákulisí. Nejen nápaditost, ale hlavně originalita činí z tohoto díla příjemně strávený čas." (Eva Síčová, topzine.cz 24. listopadu 2010)

režie: Jiří Havelka
dramaturgie: Ondřej Cihlář
scéna: Dáda Němeček
kostýmy: Jana Smetanová
hrají: Petr Vršek, Jiřina Vacková, Daniel Šváb, Andrej Polák a Martin Bohadlo
premiéra: 4. 4. 2008
délka představení: 1 hod. 30 min

Inscenace se hraje na Malé scéně SY a je bez pauzy.

Zřizovatelé studia
    Kiss98