Ypsilonka je plná lákadel: Noc divadel, nové inscenace a Vánoční večery

10. 11. 2016

Studio Ypsilon se připravuje nejen na celoevropskou listopadovou Noc divadel, ale také na dvě nové inscenace s uvedením v prosinci a v lednu. V neposlední řadě uvede v předvánočním čase každoročně očekávané a oblíbené Vánoční večery, první už 25. listopadu.

Ypsilonka stejně jako celá řada divadel připravila v rámci mezinárodního divadelního svátku Noc divadel 2016 pro diváky návštěvu zákulisí, kam se běžně při představení není možné podívat. Prohlídky se konají ve čtyřech blocích po 45 minutách, a to od 18.00 hodin do 21.00 hodin, kdy končí poslední skupina. V současné době jsou všechna místa obsazena. Program bude doplněn originálním hudebně-tanečním doprovodným programem a nechá nahlédnout, jak vypadá zkoušení a příprava nové inscenace Varieté Freda A. aneb Chytání větru (s podtitulem Jevištní parafráze neboli rozprava a poněkud fraškovité a vaudevillové činění kolem dokola) v režii Jana Schmida, jejíž premiéry jsou očekávané 12. a 15. ledna 2017. Varieté Freda A. odhalí nově objevené informace a souvislosti ze života fenomenálního tanečníka, zpěváka a filmového herce Freda Astaira, jehož židovský dědeček žil v Praze na Josefově a jmenoval se Austerlitz.

Nové představení bude, stejně jako Noc divadel v Ypsilonce, plné skvělé hudby a především vůbec poprvé v Ypsilonu i plné tance! Choreografie a titulní role se ujal choreograf, oblíbený tanečník a vítěz populární televizní taneční soutěže Stardance Jan Onder.

(…) vítězství je úspěch, který je na jedné straně radost, ale nese s sebou i negativní věci jako třeba hrozbu přílišného sebevědomí – takže v Ypsilonce bych si upřímně přál, aby diváci, kteří z představení odejdou, řeknou, „Ty jo, ten Onder to ale zatancoval, ten to zahrál!,“ nebo bych si řekl, že je to výjimečná hra taky trochu díky mně,“ směje se choreograf a tanečník Jan Onder. „A taky kdyby to diváci všude vyprávěli a byl by to velký trhák!,“ dodal přání nové inscenaci pro ypsilonský Zpravodaj v rozhovoru, který vznikal po jedné z vůbec prvních zkoušek. (…) Tancujeme, vlastně si hrajeme a je to společná práce. Snažím se vycházet právě z herců, aby to bylo takzvaně „jejich.“ Měl jsem možnost si soubor alespoň trochu tanečně přečíst a zjistil jsem, že jsou hrozně šikovní,“ dodal Onder.

 

J. Schmid
V a r i e t é F r e d a A . a n e b C h y t á n í v ě t r u

Hrají:
J. Onder, J. Synková, B. Skočdopolová, O. Navrátil, P. Vršek, K. Kikinčuková, P. Nový, R. Rychlá, M. Bohadlo, M. Čížek, D. Šváb, M. Janouš, J. Vacková, J. Večeřa, R. Mrázik, J. Noha, D. Renč

Režie:
J. Schmid

Výprava:
O. Zicha

Hudební úprava a nastudování:
V. Šrámek, D. Renč

Choreografie:
J. Onder

Dramaturgie:
J. Etlík
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: