Čaj o páté: Mozart v Praze / dílčí akce k 50. výročí Y, promítání, beseda

16. 10. 2014

Ve středu 22. října se promění Malá scéna Studia Ypsilon již poněkolikáté na promítací sál. Od 19.30 hodin se bude konat promítání s besedou Čaj o páté: Mozart v Praze. Divadlo se touto akcí ohlíží nejen za nedávnými padesátinami, ale také předesílá, že na přelomu roku divákům představí premiéru adaptace Mozartovy Kouzelné flétny pod názvem Sežeňte Mozarta! (plánované premiéry18. a 20. ledna 2015).

Studio Ypsilon promítne záznam zásadní inscenace Mozart v Praze, aby se poohlédla za oslavami padesátého výročí, které proběhly 25. září 2014. Oslav se účastnila celá řada známých hereckých osobností, ale také osobností z dalších oblastí divadla. Součástí večera byl také křest očekávané knihy Cesta Ypsilon aneb Od počátku k dnešku, kterou je možné zakoupit v Obchodním centru a na pokladně divadla (499,- Kč), případně také po nákupu vstupenky za zvýhodněnou cenu (399,- Kč) v Obchůdku u divácké šatny před představením.


Studio Ypsilon se vrací k Mozartovské předloze po více jak deseti letech (Mozart v Praze, premiéra 1991). Na říjnovém Čaji o páté ředitel divadla Jan Schmid spolu s dalšími hosty odtajní první souvislosti k chystané premiéře Sežeňte Mozarta!.

Ještě v tomto roce před adaptací Kouzelné flétny divadlo plánuje uvést premiéru na Malé scéně. Braňo Holiček chystá uvedení hry Zábava polského dramatika Slawomira Mrožka. Plánované datum premiéry je 16. prosince 2014. 

Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: