ŠVÁB Daniel

herec

Daniel Šváb dokončil DAMU v roce 1999 a již během studií hrál ve studentských inscenacích pod režijním vedením Jana Schmida a mnoha jiných režisérů. Spolupracoval s L. Smoljakem, A. Goldflamem, J. Nvotou, A. Kisilem a dalšími. Účastnil se také Schmidova mezinárodního projektu Muž a žena, který společně s M. Schonbergem realizoval se studenty z Kanady. Hrál v Disku v inscenaci Nouzov (r. Jiří Adámek), v A Studiu Rubín v inscenaci Vysockij (r. Pavla Nohýnková). V Ypsilonce účinkoval ve Schmidově Oprátce (Doktor), Kometě Hanzelínově (Augustin Berkovec), Třech mušketýrech (Ludvík XIII.), v Havelkových inscenacích Nadsamec Jarry (William Elson, Apollinaire, Lugné-Poe), Drama v kostce (Herec a Režisér) – které má za sebou již přes 200 repríz nebo Putování slepého hada za pravdou (Mizeranděl).
V současné době ho lze vidět ve Schmidově Prodané nevěstě, Praze stověžaté, Rusalce, T. G. M., Muž na větvi, Swing se vrací neboli o štěstí, v Holičkově inscenaci iJá a #jsi_user, nebo v Goldflamových hrách Vratká prkna a Proměna aneb Řehoř už toho má dost. Nejnověji tančí a zpívá ve Varieté Freda A.
Je kontrabasistou a jedním ze zpěváků hudební skupiny Botafogo Jana Jiráně. Hostuje v několika pražských divadlech, především v divadle Minor nebo spolupracuje s režisérem J. Adámkem. Mohli jste ho vidět ve filmu P. Nikolaeva Příběh kmotra nebo v seriálu Ordinace.

ŠVÁB Daniel
Zřizovatel:
Mediální partner:

Partner divadla: 


Spolupracujeme: